Albisteak

 

6: Cecilia Paganiniren “Ganoka sisters” helduentzako antzerkia Nerea Ariznabarretarekin pianoan, 19:45ean, Txakolingunean, Marta Txorik antolatuta.

6-13-27: Elikadura eskolari buruzko saioak, 17:00-19:00, Kultur Etxean, Guraso elkarteak antolatuta (izena eman aldez aurretik: urkitza.jantokibatzordea@gmail.com).

7: Goizean emakumeen poteoa eta gero bazkariak: Marta Txori alkartea (696 11 09 09) eta Sare Feminista (bakiokosarefeminista@gmail.com).

8: Emakumearen Nazioarteko Eguna.

8: “Mahastietatik itsasora begira” bisita gidatua eta txakolin dastaketa Juanjo Hidalgoren eskutik, 10:30ean, Txakolingunean (izena emon aldez aurretik: txakolingunea@bizkaia.eus, 5€).

13: HAPOren eztabaida foroa, 19:00etan, Txakolingunean.

16: Briska txapelketako finala, 19:00etan, Kultur Etxean, Marta Txorik antolatuta.

16-18-19: San Josetako 55. Idi probak.

18: Nagusientzako “Ordenatrix” tailerra, 18:00-19:30, Txakolingunean, “Olaiaren mundua”ren alde (izena eman aldez aurretik: turismo@bakio.org, 15€).

19: Doako sarrera Txakolingunera. Bisita gidatuak orduro 10:00etatik 16:00etara.

19: Goizeko 10:30etik aurrera, azoka, pintxo-dastaketa eta txakolin-uztaren aurkezpena, Zubiaurreko karpan.

19: Bazkaria “Gure Etxean” (izen-emotea martiaren 15a baino lehen).

20: Zinegoak Jaialdiko film laburren emonaldia, 19:00etan, Kultur Etxean.

20-21: San Josetako palako 24orduak, Kiroldegian, Alaitasunak antolatuta.

21: Elkartasun ibilbide birtuala (Ciclo Indoor saioak), 11:00etan, Kiroldegian, “Olaiaren mundua”ren alde (izena emon aldez aurretik Kiroldegian).

21: Bakioko Txakolinaren dastaketa azaldua Itziar Insaustiren eskutik, 12:00etan, Txakolingunean (izena emon aldez aurretik: txakolingunea@bizkaia.eus, 10€).

21: Umeentzako herri kirol parte-hartzaileak, 16:30ean eta 18:00etatik aurrera, herri kirolen erakustaldia, Kiroldegian.

22: Tour Enoturistikoa: Bisita Txakolingunera, eta argazki-ibilbide gidatua Bakioko mahastietatik , 10:00-14:00 (izena emon aldez aurretik turismo@bakio.org, 6€).

22: “Bertan kasu egin, edo banoa” antzezlana (14 urtetik gorakoentzat), 18:00etan, Txakolingunean.

24: Bizkaiko Foru Aldundira bisita, Gure Etxeak antolatuta (izen-ematea martxoaren 10era arte Gure Etxean).

24: “Plastikorik Gabe askoz hobe” hitzaldi-tailerra, 19:00etan Kultur Etxean, Lurgaiaren eskutik.

27: “Ez, eskerrik asko! Gladysen leihoa” dokumentalaren emonaldia, 19:00etan, Kultur Etxean.

28: Pintxo-potea, 12:00etan, Gure Etxean.

28: “Askari osasuntsua” sukaldaritza tailerra (6-12 urte), 17:00etatik aurrera, Ludotekan (izena eman aldez aurretik Kiroldegian).

28: “Hiri ortua: hazitegiak sortzen” garapen iraunkorreko tailerra (13-17 urte), 17:00etatik aurrera, Gaztelekuan.

28: Santanderreko “Las Mercedes“ eskolako abesbatza txikiren kontzertua, 17:00etan, Bakioko Karmengo Kaperan, Izar txiki Abesbatzak antolatuta.

29: Umeentzako tailerrak (4-12 urte) Txakolingunean, 11:30-13:00 (izena eman aldez aurretik: txakolingunea@bizkaia.eus).

30: “El Tenderete” txotxongilo saioa, 17:00etan, Kultur Etxean, Gurasolagun taldeak antolatuta.

Erakusketak:

Martxoaren 6tik apirilaren 3ra: “10 emakume Bilbon bizkor eta eraginkorrak” erakusketa Udaletxean.

“Bizkaiko Auzo-Ikastolak” erakusketa Txakolingunean.

Aste Santuko Kirolekuak:

Apirilak 6,7,8 eta 14,15,16,17: Aste Santuko kirolekuak (3-12 urte), 09:00-13:00h (izen-emoteak martxoaren 29ra arte Kiroldegian).

Ludoteka:

6-12 urte artekoentzako ludoteka Kiroldegian, zapatuetan 17:00 - 20:00 (izena eman aldez aurretik Kiroldegian).

Gaztelekua:

Bariku eta zapatuetan, 13-17 urte bitarteko gazteentzako GAZTELEKUA, 17:00-21:00, Ibarretan.

Ikastaroak:

BERBALAGUN: Berbalagunen taldeak doan AEKren eskutik (kinttopeko@aek.eus / 607 601 302 whatsapp).

EUSKARA IKASTAROAK, AEKren eskutik (kinttopeko@aek.eus / 607 601 302 whatsapp).

KIROLDEGIA: Ur-jarduerak (ciclo indoor, aerogym, pilates, entrenamendu funtzionala) eta Lur jarduerak: Zehaztasun gehiago Kiroldegian (94619 32 31).

GURE ETXEAK antolatuta: Yoga aulkian eta Amigurumis (izen-emoteak Gure Etxean).

MARTA TXORIK antolatuta: Saloi Dantzak eta Mantentze-Gimnasia (izen-emoteak: 696 110 909).

KULTUR ETXEAN: Pintura, Musika klaseak eta Patchwork.

Zehaztasun gehiago Kultur Etxean 94 619 33 69.

Kartela (PDF 387KB)

Egitaraua (PDF 150KB)